Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza mütemadi giriş yaratıcı ve izlem fail biriyseniz, örneğin 2 devir önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çalındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir kontrol de arkadaş, kardeş evet da hesabı izlem fail yakınlarımızdan kontrol sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izlem ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoklukla kullanıcı adınızı değkonutirmektedir, saldırganların sizin hesabınız midein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun çıbanlıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Tetik bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde iz saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çalınabilir.
Takipçi arttırmak midein kullanılan web siteleri evet da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoklukla Instagram kontaksı istediği midein şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Içtimai mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi ççalmak midein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, izlemçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun midein de şifresini almıştı. Içtimai mühendislik, bir kişyerinde farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Mazi Alınır?
Instagram hesabı çalınan evet da hacklenen eşhas midein ne yazık ki çok ziyade metot bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok ziyade hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diye aslında başka kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çalışın. şayet şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi değkonutirin ve takkadak peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram oranlama şifreniz değkonutiğinde veya kullanıcı adınız değkonutiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değkonutirirler. Instagram tarafından geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değkonutirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değkonutiren sen değilsen, hesabını güvene al” evet da kâh “değkonuikliği gelişememiş al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız lakin çoklukla saldırganlar elektronik posta adresini değkonutirdiği midein sizde bu ekran çıkmaz ve dikme olarak “emniyet kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir