Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca bilim aktarımı kucakin bileğil, aynı zamanda düğün kucakin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir takma ad kullanarak (nickname) dostça edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız kazara biriyle kuruluşlabildiği üzere antrparantez teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri vasıtasıyla kuruluşlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve dostça ika için kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş tutmak kucakin yalnızca nickname (takma insan) tastir etmek yeterli olurken bazenlarındaysa sohbete başlangıçlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine başlangıçlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program aralık vecihünü kullanarak yalnızca ovalı, ovalı ve tayflü, ünlü ve tayflü üzere tercihe sargılı olarak dostça etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı güdük müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger adlı enstantane mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir gayrı popüler chat program olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından onaylama edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir